Divan Otel - İstanbul / Türkiye
Divan Otel - İstanbul / Türkiye
Divan Otel - İstanbul / Türkiye
Hyatt Park Tower - Chicago / A.B.D.
National Hotel - Moskova / Rusya
Hyatt Park Tower - Bakü / Azerbaycan
St. Petesburg Loby - Moskova / Rusya
Çırağan Kempinski - İstanbul / Türkiye
Çırağan Kempinski - İstanbul / Türkiye
Sultanahmed Biz Cevahir Otel - İstanbul / Türkiye
Show Park Hotel - Londra / İngiltere
Moscow Tower Lobby - Moskova / Rusya
Prev
Next

Nihat Ak Kimdir?

30.12.1971 tarihinde Bursa’da dünyaya geldim. İlköğretim ve ortaokul ögrenimimi (Göztepe-İstanbul), lise eğitimini ise  Haydarpaşa Endüstri Meslek Lisesi’nde (Kadıköy-İstanbul) tamamladıktan sonra yüksek öğrenimim  için  Ankara Hacettepe Üniversitesi Ağaç İşleri Endüstri Mühendisliği Bölümü’ne kaydoldum. Yüksek ögrenimimi  1996 yılında bitirerek iş hayatına atılmak üzere yeniden İstanbul’a döndüm.

1996 yılının Temmuz ayında Feka Mimarlık’da Üretim Sorumlusu olarak iş hayatıma başladım. Feka Mimarlık’da ilerleyen yıllarda Fabrika Müdürlüğü görevine getirildim. Bu göreve geldikten sonra  yönetim kadrosu için  özel eğitim seminerlerine katıldım. (İletişim, Eğitim ve Motivasyon eğitimlerini Sistem Danışmanlık-1999). Feka Mimarlık’da çalıştığımız zaman zarfında genel ağırlıklı olarak yurt dışı ve yurt içi otel dekorasyonu alanlarında  faliyet göstererek Türkiye ve Dünya piyasalarında söz sahibi olduk.

2004 yılından sonra Feka Mimarlık’tan Art İnşaat’a geçerek aynı şekilde otel dekorasyonu ağırlıklı projelerin yapılmasını sağladık. Art İnşaat’ta da  Fabrika Müdürü olarak görevimi yaptım.

Art İnşaat’ta 2006 yılının Ekim ayında yeni oluşum kapsamında İda Mobilya’yı sıfırdan yeni bir yüz olarak iş hayatına tanıştırmak için çalışmalarımıza başladık. İda Mobilya’da fabrikanın kurulması aşamalarından sonra aynı şekilde yurt dışı ve yurt içi otel dekorasyon projelerine girerek yeni bir yüz olarak piyasada yerimizi aldık. İda Mobilya’da  çalışma zamanımız içinde kaliteli çalışmalar yaptıktan sonra bulunduğum Genel müdürlük görevinden 2012 Temmuz ayında ayrıldım.

2012 yılının Temmuz ayında İda Mobilya’dan ayrıldıktan sonra inşaat şirketlerine, ahşap fabrikalarına,  ahşap işleri konusunda danışmanlık hizmetleri vermeye başladım.